«Здвиженський ярмарок»

        У  закладі стало традиційно проводити  «Здвиженський ярмарок».

І цього року не порушуючи традицію ярмарок відбувся 27 вересня. Батьки та діти кожної групи  закладу  заздалегідь готувалися : виготовляли різні сувеніри, прикраси, пекли солодощі. Учні ЗОШ №6 приймали участь у ярмарці, вони закличками запрошували до свого товару, активно торгувалися з покупцями та жваво продавали.  Ярмарок проходив жваво у веселій обстановці. Після закінчення торгівлі дошкільнята старших груп запросили всіх  гостей до театралізованого дійства «На ярмарок». Глядачі мали змогу переглянути  акторську майстерність вихованців закладу. Діти, дорослі отримали задоволення та позитивний настрій.

«Олімпійський тиждень»

З 03.09. 07.09.2018 року у ДНЗ пройшов «Олімпійський тиждень». Олімпійський тиждень — це захід, спрямований на популяризацію спорту, здорового способу життя та розвиток олімпійського руху в Україні.

В рамках цього заходу кожного ранку проводилася єдина ранкова зарядка, у якій приймали участь усі діти дошкільного закладу. Проводилися бесіди на теми «Олімпійські символи — прапор, олімпійський вогонь, церемонії ігор», «Історія Олімпійських ігор».  Відбулося знайомство з українською чемпіонкою з біатлону Ковальовою Христиною, вона розповіла про свою діяльність у спорті, показала медалі.

 

Дошкільнята відвідали спортивну школу, спортивний клуб «Максимус», там вони мали змогу більш досконало побачити, де і як можна займатися спортом. Приймали активну участь у спортивному святі міста. Діти емоційно та жваво реагували на кожне з завдань, демонстрували свою спритність, швидкість, згуртованість та високий рівень спортивних вмінь. Під час проведення спортивних змагань, вікторин, розваг малята ділилися своїми знаннями про здоровий спосіб життя, змагалися, гралися та навчали молодших дітей різним вправам.
Проведення олімпійського тижня подарувало позитивний емоційний заряд.

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Праагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Це одне з найстаріших міжнародних свят.

День захисту дітей - це не тільки веселе свято для самих дітей, це і нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянинами своєї країни.

В нашому дошкільному закладі відбулося святкування Дня захисту дітей. Діти танцювали, співали, розказували вірші, а також приймали участь у конкурсі малюнок на асфальті.

 

Старші дошкільники закладу приймали участь у естафетах та велозабіугу в місті, яке проходило на стадіоні ЗОШ №1. Заступник мера міста Маріанна Васильева привітала дітей зі святом та пригостила солодощами.   

Випускний у стилі ретро "Стиляги" 

 

25 травня 2018 року відзначили вихованці  закладу «Журавка» незвичний випускний, у стилі ретро «стиляги».

У музичній залі закладу, прикрашеному у стилі ретро, зібралися батьки, родичі та друзі маленьких випускників, аби разом з ними відсвяткувати останній день навчання у садочку.

Діти танцювали запальні танки «Бугі-вугі» та «Рок-н-рол», розказували вірші та співали пісень. До дітей на свято завітала казкова гостя Пепі Довгапанчоха маленькі випускники поділилися  з нею своїми знаннями, здобутими у садочку. Також брали участь у святі   діти з молодшої групи,  вони розповідали вірші та танцювали таночок.

Того дня у дитячому закладі було неабияк весело та жваво. 

Наприкінці ретро-вечірки діти станцювали прощальний вальс. Завідуюча закладом привітала випускників та вручила дипломи про закінчення дошкільного навчального закладу.

15 травня 2018 року в ДНЗ «Журавка» був проведений День цивільного захисту з метою забезпечення цивільного захисту суб'єктів навчально-виховного процесу та відпрацювання практичних дій в умовах виникнення надзвичайних ситуацій.

Під час підготовки до Дня ЦЗ в рамках Тижня безпеки життєдіяльності були проведені, відповідно до плану: заняття, бесіди, тренінги з працівниками та вихованцями закладу.

Як у "Журавці" відзначали День вишиванки.

Вишиванка — це символ здоров’я та краси, щасливої долі й родової пам’яті, порядності й чесності, любові та святковості. Вона завжди була нашим національним символом, оберегом, гордістю і автентичною ознакою.

 17 травня в Україні відзначають День вишиванки. Цього дня і в нашому закладі відбулося свято. Педагоги познайомили дітей з традиційним одягом нашого народу, діти розглядали  та порівнювали чоловічі та жіночі вишиванки. Співали українські пісні, а на заключення свята всі дошкільнята закладу станцювали танок у стилі флешмобу.   У закладі панувала радісна атмосфера.

19 квітня 2018 року вихователь ДНЗ «Журавка» Мельник Н.В. пройшла навчання у м. Київ за програмою професійного розвитку працівників дошкілля «Теорія і методика освіти для сталого розвитку у дошкільних навчальних закладах».

Практичний тренінг проводили координатор  Ірина Баранова та   науковий керівник “Освіти для сталого розвитку в дії” Олена Пометун, вони познайомили учасників про хід реалізації проекту в Україні.

Програма тренінгу професійного розвитку складалася з чотирьох блоків, які допомогли:

üпоказати особливості програми розвитку;

ü розкрити зміст та методику програми;

üзрозуміти сутність педагогіки емпауерменту (на наукововій платформі якої побудовано програму і як вона має змінити роль вихователя в освітньо- виховному процесі) ;

üпізнати алгоритм запровадження інноваційної програми в навчальному закладі.

Наталія В’ячеславівна збагатила власний досвід  новими професійними знаннями,  необхідними для подальшого впровадження програми «Дошкільнятам – освіту для сталого розвитку».

 

  

ВІТАЄМО ВСІХ ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ ЗІ СВЯТОМ ВЕЛИКОДНЯ.

 

Хай сповнює душу краса великодня
І радість оселиться в серці сьогодні!
Хай милують око веснянії квіти,
І будуть щасливі дорослі та діти!!
Христос Воскрес!

  Наближається свято Великдень, до якого готується кожен українець.Наш заклад до святкування підготувався заздалегідь – традиційно була організована виставка пасхальних композицій. На виставці представлено писанки з пап’є-маше; писанки, оздоблені наліпками із пластиліну – пластилінова мозаїка, квілінгом, бісером, паперовими кульками із кольорових серветок, стрічок  та використанням інших новітніх технологій образотворчого мистецтва. Всі учасники з трепетом підійшли до створення та підбору яскравих тематичних пасхальних декорів та приготували безліч декоративних композицій. До цього цікавого заняття долучилися батьки та вихованці закладу, адже Великдень – сімейне свято!  

 

Семінар "ОСОБЛИВОСТІ ІНКЛЮЗИВНОЇ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ"

У березні 2018 року в  закладі був проведений теоретико-практичний семінар «Особливості інклюзивної дошкільної освіти».

Метою проведення семінару – практикуму було  знайомство педагогів з теоретичними основами дошкільної інклюзивної освіти, формування інклюзивного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами.

«Мистецтво дітям через світ театру

   В січні місяці у нашому садочку «Журавка» відбувся фестивальний тиждень  «Мистецтво дітям через світ театру».

   Педагогічний  колектив садочка та малюки закладу виготовили оригінальні атрибути до казок та казкових героїв з викидного матеріалу: шапочки з використаного ватману; настільні театри із дисків, пластмасових ложок, пляшечок з-під йогуртів, використаних ниток, одноразових тарілочок, стаканчиків. Усіх вразило креативне та естетичне оформлення театрів.

   У показі казок неабиякий талант та акторські здібності проявили вихованці закладу. Діти із великим задоволення втілювалися в ролі персонажів.

Калейдоскоп новорічних свят у «Журавці».

Найдивовижніша пора року – зима. Бо саме на цю пору року припадає багато свят. Але одне з найчарівніших свят для малят та дорослих – свято Нового року. Новий рік  для кожного з нас один з найяскравіших, найтепліших спогадів дитинства, час подарунків, сюрпризів, загальних веселощів, коли панує добра магія і казка.

Колектив закладу «Журавка» заздалегідь почав готуватися до цього чудового свята. Завдання дорослих – створити для дітей атмосферу свята, чуда, казки.

Вихователі зі своїми вихованцями з любов’ю виготовляли прикраси для виготовляли  прикраси для ялинок, холів, групових кімнат. А батьки зі своєю малечею проявили таланти: виготовили новорічні композиції, сувеніри, подарунки, які ми об’єднали у виставку «Зимові фантазії».

 

Святкові розваги розпочалися з 26 грудня. Дошкільнята з нетерпінням очікували на подорож до казки, адже вони перетворювалися на всім відомих героїв: піратів, мушкетерів, зайчиків, сніжинок … А ще отримали змогу проявити свої акторські таланти: співали пісні, декламували вірші, танцювали. Педагоги теж перетворилися на казкових героїв: турботливу Бабу Ягу, кокетливу лисицю Алісу, хитрого кота Базіліо, веселого гномика, чарівну Зірочку, Снігову Королеву, дивакуватого Лешачка та інших. Ну і яке ж свято без найголовніших персонажів – Діда Мороза та Снігуроньки, бо саме з ними асоціюється свято Нового року. Діти та гості поринули у святкову атмосферу радості, пригод, веселощів, чаклунства та подарунків.

Свято Миколая у «Журавці»

 

Хай Миколай у вишиванці

Розбудить подарунком вранці,

І принесе у Вашу хату

Добробут, радості багато.

Розбудить приспані надії,

Зернятко щастя хай посіє.

Зігріє гумором, любов'ю,

І принесе усім здоров'я!!!

 

19 грудня  в Україні святкують свято – день Святого Миколая. В цей день він здійснює найзаповітніші дитячі мрії, приносить у кожну родину щиру втіху і любов. Це свято віри, світла і добра. Подаруймо своє тепло і увагу близьким та рідним, адже кожний сьогодні чекає дива!

 

 

До нашого садочка теж завітав Святий Миколай – Чудотворець! Він приніс із собою багато радості та душевного тепла. Але прийшов він не сам, а з казковими героями, які подарували діткам багато позитивних емоцій. Вихованці також не розчарували Миколая, і підготували для нього таночки,  віршики та пісеньки. Святий Чудотворець не порушив традицію віків – привітав малюків солодощами.

23 листопада на базі закладу відбулося засідання методичного об’єднання «Виховуємо найменших». Вихователі дошкільних закладів міста переглянули   заняття з конструювання «Каштанка в гостях у малят», До малят у гості завітала собачка Каштанка та її малята-цуценята. Дошкільнята допомогли збудувати будки для її малят.

25 жовтня в групі «Снігурята» пройшло цікаве відкрите заняття «Таємниці бджілки», на якому були присутні вихователі дошкільних закладів міста. В гості до малят завітала ведмедиця Марія Потапівна вона шукала цілющі ліки для свого ведмежати.

«Здвиженський ярмарок»

Що таке ярмарок? Хто з нас, українців, не знає, що це? Мабуть таких немає. Це свято — наша особливість. Свято спілкування і веселощів, продажу товарів та гарного настрою.
Тож, наслідуючи українські народні традиції, дошкільний навчальний заклад «Журавка» започаткував проведеня 
«Здвиженського  ярмарку» 27 вересня.  

Дійство розпочалося з пісні «Щедра осінь», що створило атмосферу святкового настрою. Діти декламували веселі жартівливі інсценівки з головним героєм Грицем, вітали гостей таночками «Червона калина», «Листопад», «Їдемо на  ярмарок» та ще й гралися в різноманітні ігри та ігри-естафети. Всіх гостей та дітей розважали головні герої свята: «Осінь», «Гриць», «Циганка», «Гарбуз». Активну участь у торгівлі на ярмарку приймали діти та батьки закладу.

 Цей яскравий захід дав багато позитивних емоцій та піднесений настрій всім учасникам та гостям, і, найголовніше, можливість заробити кошти на потреби груп.

Екологічна стежина 

В.О.Сухомлинський стверджував, що людина стала людиною, коли почула шепіт листя і пісню коника, дзюрчання весняного струмка і дзвін срібних струмочків у бездомному літньому небі.

Природа – розумний і добрий вчитель. Дбайливий лікар, цікавий співрозмовник. Вона  своїми барвами та розмаїттям процесів привертає увагу людей змалку, вона є джерелом радісних переживань, збагачує мову, мислення, уяву. Для дітей дошкільного віку виступає основним елементом формування позитивного ставлення до довкілля.

 Один з найважливіших компонентів екологічного розвиваючого середовища в дитячому садку - екологічна стежина, яка дозволяє малюку наочно ознайомитися з різноманітними процесами, що відбуваються в природі, вивчити живі об'єкти в їх природному оточенні, отримати навички найпростіших екологічних досліджень, визначити на елементарному рівні місцеві екологічні проблеми та по-своєму вирішити їх. Екологічна стежина - це спеціально розроблений і обладнаний маршрут в природу. 

Роль екологічної стежини у формуванні екологічної культури дітей дошкільного віку неоціненна. Маршрут стежини містить такі  зупинки: "В гостях у білочки", "Альпійська гірка", "Поле", "Квіти моєї України", " Комора вітамінів", "Фітогрядка", "Куточок лісу", "Фруктовий сад", "Ягідник" ,"Галявина відпочинку","Метеостанція", "Чарівне озеро" , "Мурашник", "Пасіка", " Алея кущів", "Алея білокурих берез".  Головним є те, що діти оволодівають умінням застосовувати на практиці різноманітні знання у комплексі, усвідомлюючи нерозривну єдність природи, середовища і людини. На екологічній стежині навчання і виховання зливаються у єдиний процес. Дошкільнята засвоюють не лише наукові знання про природне середовище, а також і етичні і правові норми, пов’язані з природокористуванням. Робота малюків на стежині допомагає реалізовувати зв'язок навчання з життям, із працею дорослих, виховує у дітей працелюбність і повагу до праці.

 

Літнє оздоровлення в дошкільному закладі "Журавка"

"Тільки у сильному, здоровому тілі дух зберігає рівновагу, і характер розвивається у своїй могутності."

 Герберт Спесер

 

 

Здорове дитинство - це національне багатство країни. Від цього залежить здоров'я наступних поколінь. Для збереження і зміцнення здоров'я величезне значення має активний відпочинок і, перш за все, на повітрі.

 Найкращий час для оздоровлення дітей – це літо. Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей. Саме влітку такі природні фактори, як сонце, повітря та вода найефективніше впливають на організм дітей та зміцнюють їхнє здоров’я. Тому з 01.06.2017 року по 31.08.2017 року дошкільний заклад був переведений на оздоровчий період та санітарний режим роботи.

 Літо для наших малюків розпочалося музичною розвагою до Дня  захисту дитини «Хай завжди буде сонце». Взагалі, протягом оздоровчого періоду  були проведені спортивні розваги: «Літу ми скажемо – ура! Веселиться наша дітвора» (червень), «Муха Цокотуха», «Караоке на майданчику», «Свято Нептуна» (липень), «Свято мильних бульбашок», «Спас – яблучко припас» (серпень). Велике задоволення малюки отримали від проведених конкурсів: «Найкращий малюнок на асфальті» (1 червня), «Моя квітуча Україна» (викладання карти країни з квітів, трав, гілочок – 23 серпня). Літня пора сприяла проведенню низки цікавих екскурсій, дошкільнята залюбки відвідали: краєзнавчий музей, пожежну частину, міську дитячу бібліотеку, Березівську приватну птахоферму. Незабутніми стали екскурсії до літнього парку, залізниці, пам’яток архітектури рідного міста.

... Позаду веселкове літо.. Для наших маленьких вихованців воно було, цікавим, захоплюючим та змістовним.Усі проведені протягом літа заходи запам'яталисьдітям новими враженнями від побачиного, дитячі голівки збагатились новими знаннями, їх тіло здорове, а очі сяють - поставленої мети досягнуто!

          

 

 

Семінар завідувачів та методистів ДНЗ

     "Організація екологічної освіти дошкільників на сучасному

     етапі розвитку суспільства"

 

              "... Ми всі несемося в далину на одній і тій же планеті -

                                   ми екіпаж одного корабля."

                                                        Антуан Д. Сент-Екзюпері

Під таким девізом 24 лютого на базі нашого садочка відбувся семінар завідувачів та вихователів-методистів ДНЗ. Запрошеним гостем стала докторант Глухівського Національного Педагогічного Університету ім. О.Довженка Коренева І.М, адже тема семінару має об'єднувати всі освітні ланки міста.

З початком навчального 2016-2017 року педагоги ДНЗ "Журавка" розпочали впровадження курсу "Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку". Тож, з присутніми ми мали змогу поділитися власним, хоч іще і невеличким, досвідом.

Захід розпочався з перегляду виставки малюнків "Моя щаслива планета"; презентації поробок, створених руками батьків "Старим речам - нове життя" та дітей (гурток "Чарівна майстерня"). Учасникам була презентована дитяча та студентська література екологічного змісту, також серія дидактичних ігор для використання в індивідуальній роботі з дітьми, створена педагогами закладу.

З доповідями та презентаціями виступили:

1. Методист відділу освіти Самощенко В.О. - доповідь "Екологічна освіта дошкільників на сучасному етапі розвитку суспільства";

2. Завідувач ДНЗ "Журавка" Божко С.В. - доповідь-презентація "Дошкільнятам - освіта для сталого розвитку. Досвід ДНЗ "Журавка";

3. Керівник гуртка "Чарівна майстерня" Скрипка Н.П. - доповідь-презентація "Матеріали гуртка";

4. Докторант Глухівського НПУ ім. О.Довженка Коренєва І.М. - доповідь-презентація "Особливості екологічного сліду України в контексті загально-європейських проектів переходу до сталого розвитку".

Учасники семінару мали змогу переглянути заняття за впроваджуваним курсом, яке представили діти старшої групи та вихователь Гавриш Ю.С. "Дарувати радість". І саме такими емоціями воно було просякнуте  від початку до кінця.

Емоції позитиву супроводжували освітян міста і під час ділової гри "Рятувати планету легко, а допомагати приємно".

Закінчився семінар побажаннями, записаними на червоних сердечках для нашої матінки України, які і розмістили присутні навколо схематичного її зображення.

 

Акція «Еко-сумка  на заміну поліетиленовим пакетам»

4 січня стартувала ще одна акція. До цього заходу готувалися всі: діти, педагоги, батьки. Наші талановиті мами пошили прекрасні сумки, які приємно використовувати в побуті кожного дня. Після занять дошкільнята разом з дорослими вирушили до магазинів нашого мікрорайону, де вони пропонували відмовитись від поліетиленових пакетів на користь екосумкам. Не кожен з нас замислюється, що один викинутий поліетиленовий пакет - це сотні років розпаду. А скільки таких пакетів ми викидаємо щоденно?

Акція "Збережи ялинку"

 

Традиційно, кожного року, у грудні місяці проходить акція Всеукраїнської екологічної ліги "Збережи ялинку". Діти та вихователі ДНЗ "Журавка" підтримали цю ідею, пройшовши вулицями міста з гаслами. Малюки закликали громадян відмовитись від купівлі живих дерев. Спонукали замінювати їх на штучні або створювати цікаві композиції власноруч.